מורים פרטיים ממליצים

בשנים 2006-2008 הכשרתי מספר אנשים כדי שיעזרו לתלמידים ללמוד אנגלית לפי השיטה וחומרי הלימוד שפיתחתי.

אני חושב שזה מעניין לשמוע מהם מה הם חושבים על השיטה והחומרים. אז ביקשתי מהם לכתוב משהו.

הנה מה שיש להם להגיד:

מודה לך על ההבדל שזה עשה בחיי

בזמן שעבדתי איתך למדתי כל כך הרבה על שיטת הלימוד עצמה ועל איך ללמד אנשים באופן כללי, כל דבר שהוא, ובעיקר אנגלית. תשומת הלב שלך, הראייה הנכונה, החשיבה קדימה עבור התלמיד ובעקבותיה פיתוח שיטה חדשה, צפיית כל קושי והסקת מסקנות מהירה- הם אלו הדברים שהבדילו אותך מאוד לדעתי, וגרמו לי להעריך את הגאוניות שלך מאחורי חומרי הלימוד שפיתחת!!!! זה פשוט מדהים חכם ופשוט.

אני זוכרת שעברתי על החומרים החדשים שהוצאת וממש התפעלתי תוך כדי פתירת כל החוברת בעצמי (לבקשתך) מכמה ממשות יש לך על הראש של איזה ילד בן 12 שבא עכשיו ללמוד מקצוע שהוא נבחן עליו ונכשל בו ואין לו שום קשר אליו, וממש עשית את זה נגיש ופשוט. בעולם שלנו צריכים אנגלית בצורה בלתי מעורערת, לכן זה מאוד בעל ערך להביא אנשים למקום בו הם מצליחים בזה. במיוחד אם הם הגיעו אליך בתור המוצא האחרון!! האהא

ברמה האישית יותר מנהניתי לעבוד איתך, זו הייתה חוויה מאוד מיוחדת עבורי בגלל ההשקעה שלך בחינוך אנשים (ובי, כמובן), להראות להם מידע מיד ראשונה ולקחת עליהם אחריות, זה משהו מדהים ואני מעריכה אותך מאוד ומודה לך על ההבדל שזה עשה בחיי.

אני בהחלט ממליצה על שיטת העבודה שלך פשוט כי היא משיגה תוצאות ומבטיחה שהתלמיד באמת מבין ומיישם במדרג וקצב נכון כך שהוא באמת שולט בשפה בסופו של דבר, וזו הפואנטה.

בהערכה ואהבה רבה!!! גלי ריבלין, מורה לשעבר במרכז הליקס

:)

אנגלית לומדים בשביל החיים ולא בשביל הציונים

בתקופה שעבדתי במרכז למידה של הלי, למדתי ממנו הרבה מאוד דברים הקשורים לגישה מקצועית ללימוד אנגלית וללמידה נכונה באופן כללי.

זה מתחיל בחומרים שתוכננו היטב על מנת להקנות לתלמיד שיפור מהיר וגם להקנות לו ביטחון ביחס לשפה האנגלית. הלי הראה לי מספר חומרים ייחודיים שהוא פיתח בנושאים של קריאה ודקדוק. בחומרים הללו אהבתי מאוד את הדיוק שלהם ועד כמה שהם מכוונים למטרה, מבלי להכניס דברים שרירותיים שיבלבלו את התלמיד.

הלי הראה לי מספר טכניקות ייחודיות שמבטיחות התקדמות מהירה, על ידי כך שהן חוזרות באופן מתמיד על העקרונות החשובים. בעזרת הטכניקות הללו ניתן לבחון את הבנת התלמיד בכל שלב. מה שאהבת בגישה של הלי, זה שהוא שם דגש מתמיד על בניית היסודות כמו אוצר מילים רחב, הבנת הדקדוק באופן מעשי וכו'. היסודות הללו הן אלה שמאפשרות לתלמיד לאחר מכן "לשחות" בנושא בחופשיות.

במהלך עבודתי ראיתי איך תלמידים בכל הגילאים רוכשים בהדרגה, אך גם במהירות, את המיומנויות השונות הקשורות לאנגלית.

שמתי לב גם לנכונות של התלמידים ללמוד ולהתקדם. זוהי תופעה ראויה לציון בהתחשב ברמת המוטיבציה הירודה הרווחת בבתי הספר שלנו.

לסיום, התרשמתי מאוד מהגישה הכללית בבית הספר של הלי ומהעיקרון המנחה ש"אנגלית לומדים בשביל החיים ולא בשביל הציונים." הלוואי שכל המורים יאמצו עיקרון זה בהוראה שלהם!

בברכה,

אריק רוזני

מורה לאנגלית

תמיד תיקנת איפה שהיה צריך

הי הלי,

זאת הזדמנות אדירה בשבילי להוקיר את העבודה הנפלאה שאתה עושה בתחום לימוד האנגלית:-))

לעבוד איתך, זאת הייתה חוויה מאוד מלמדת, בעיקר בגלל רמת הדיוק והמקצועיות שדרשת ממני ודאגת שתהיה לי, שתמיד תיקנת איפה שהיה צריך וחיזקת את כל מה שאני עשיתי טוב... עבורי זה היה בית ספר מעולה!

מאוד אהבתי לראות איך התלמידים יצאו מרוצים וקיבלו ביטחון בכל מה שקשור ליכולת לדעת אנגלית ולהבין שללמוד אנגלית זה לא קשה, שזה אפשרי וכיפי... לדעתי כל העניין של הקרוא וכתוב ממש משפר את יכולת ההתבטאות, גם בעל פה וגם בכתב ובכלל.

אגב, מאז שעבדתי אצלך האנגלית שלי השתפרה מאוד ואני אפילו מתרגמת בשביל העמותה לשגשוג וביטחון במזה"ת (TWTH ישראל) מעברית לאנגלית.

שיהיה לך המון המון בהצלחה ואם יש עוד משהו שאני יכולה לעשות כדי לעזור, העונג כולו שלי.

אוהבת,

הדר

התלמיד אינו חש שאומדים אותו על פי ציון

הכרתי את הלי דרך חבר שהפנה אותי אליו לראיון עבודה בתור מורה לאנגלית. אף-על-פי שהאנגלית שלי הייתה מצוינת לא היה לי ניסיון בהוראה ולכן התייחסתי למשרה כמעין "ניסוי".

מן הפגישה הראשונה כבר יכולתי להבחין שמדובר באדם רציני ומסור לעבודתו. כשהתחלתי לעבוד עם הלי הרושם הראשוני שלי רק התחזק וקיבל משנה תוקף. היחס החם והאכפתי שהוא מעניק לעובדים תחתיו וללקוחות נובע, לדעתי, ממחויבות מוסרית גבוהה מאוד ומהרצינות שהוא מייחס לשיטה הייחודית ללימוד אנגלית אותה הוא פיתח.

אף על פי שעברו כמה שנים מאז לימדתי אצל הלי, עיקרי השיטה זכורים לי. בהנחה והתלמיד הוא ממש "דף חלק" מבחינת הידע שלו באנגלית, ראשית יש ללמוד לקרוא. על התלמיד לדעת להכיר את אותיות האלף-בית האנגליות ולדעת לבטא את צירופי האותיות וכל זאת מבלי להבין (עדיין) את משמעות המילים. לאחר שהתלמיד רכש מיומנות בקריאה, עוברים לפיתוח של אוצר מילים. לאחר שהתלמיד רכש אוצר מילים מספק דיו, עוברים ללימודי הדקדוק אך משלבים אותם עם למידה נוספת של אוצר מילים.

אחד העקרונות החביבים על הלי הוא "למידה באמצעות משחק". אין שום צורך שתחושתו של התלמיד (וכאן הכוונה בעיקר לתלמיד הצעיר) תהיה שכופים עליו את לימוד האנגלית ושמופעל עליו מכבש לחצים. הלי מקפיד שחלק נכבד מהשיעור יוקדש למשחקי זיכרון והוא שוקד על המצאות וחידושים בתחום זה. באמצעות "המשחקיות" המובנית לתוך שיטת הלימוד של הלי הוא מצליח ליצור קשר מיוחד מאוד עם התלמיד. קשר המבוסס על כבוד הדדי – התלמיד אינו חש שאומדים אותו על פי ציון או שאיום "ההלשנה להורים" עומד מעל ראשו.

באמצעות יחסי אנוש בלתי רגילים, אינטואיציה והמון ידע, להלי יש את היכולת להקסים ולהעניק לכל תלמיד חוויית למידה ותחושת סיפוק.

אני יכול לומר בפה מלא שלמדתי המון מהלי ושהרצינות, האכפתיות ויחסי האנוש המצוינים שלו מהווים מודל לחיקוי מבחינתי.

אחד הדברים שאני מקווה שקיבלתי מהלי הוא ההקפדה על דיוק ובהירות: לא רק במה שנוגע לשפה האנגלית אלא בכל תחום שבו שני אנשים או יותר מתקשרים. בתור סטודנט באותה תקופה ואחריה, הדיוק והבהירות בניסוח עבור האדם האחר והחשיבות של הנהרה עצמית היו מידות טובות ששאפתי לאמץ מהלי. הצרה היא שרובנו היינו רוצים לחשוב שהדברים בהם אנו עוסקים ידועים לנו בדרך קסם כלשהי עוד לפני שטרחנו להשקיע זמן ומאמץ... הלי מודע לנטייה הזו, ולכן חשוב לו להקפיד עם עצמו ועם אחרים על בהירות, פשטות (ולא פשטנות!) ודיוק. אולי צריך לפגוש את הלי כדי להבין במה מדובר... 

לסיכום ובקצרה, מדובר באיש מקצוע מעולה ובאדם מיוחד מאוד – כן ירבו.

זיו ב'

האדם רוכש כלים מצוינים להצליח לבדו

שלום רב

לפני כמה שנים נכנסתי לתפקיד מורה לאנגלית בבית הספר של הלי. הלי במקצוענות רבה העביר לי את שיטת הלימוד ייחודית שפיתח.

ברצוני לציין שלמרות שהגעתי עם אנגלית ברמת דיבור טובה הופתעתי ללמוד דברים חדשים דרך טכניקת הלימוד של הלי.

זוהי שיטת עבודה מאוד מוצלחת שבה האדם רוכש כלים מצוינים להצליח לבדו הן בדקדוק והן בהבנת הנקרא באנגלית.

השיטה של הלי כל כך הוכיחה את עצמה ודרך הלימוד נעשה כמו משחק, כך שתגובות התלמידים היו נלהבות. הם לחלוטין רכשו ביטחון בשפה זו במהירות.

כל הכבוד לך הלי

עלה והצלח,

נטע